Treningi personalne czy warto?

Treningi sportów walk można podzielić na treningi grupowe oraz treningi indywidualne inaczej nazywane treningami personalnymi. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób szuka indywidualnego trenera który skupi się na rozwoju jednego zawodnika po to właśnie powstały treningi indywidualne w naszym klubie. Główną zaletą takich zajęć jest dopasowanie przez trenera rodzaju treningu, rozgrzewki oraz technik do umiejętności i oczekiwań konkretnego zawodnika. W odróżnieniu od treningów grupowych treningi indywidualne pozwalają skupić się na jednym zawodniku od początku do końca, oraz na celach jakie chce osiągnąć.

Inaczej będzie wyglądał trening przygotowany pod osobę z sporą nadwagą której głównym celem jest spalenie zbędnych kilogramów nabranie kondycji oraz nauczenie się samoobrony, a inaczej trening osoby szczupłej która chce nabrać masy mięśniowej, szybkości i zwinności. Trening personalny pozwala tak dopasować rozgrzewkę aby dopracować każdy słaby punkt konkretnego zawodnika, to samo tyczy się technik, w zależności od gabarytów, wagi, wzrostu zawodnika w pierwszej kolejności zawodnik uczy się technik które w jego przypadku będą najbardziej skuteczne. W przeciwieństwie do treningu grupowego gdzie techniki oraz rozgrzewka i rozciąganie mięśni dopasowane jest do grupy, a więc osoba mniej rozciągnięta i wyćwiczona ma ciężej, a osoba mocniej rozciągnięta i wytrenowana może się nudzić.

Przychodząc na trening personalny w pierwszej kolejności ustalane są cele konkretnej osoby jakie chce osiągnąć, następnie zgodnie z tym przeprowadzony jest trening zapoznawczy dający obraz tego nad czym musimy popracować i rozpisywany jest plan treningowy którego trzymamy się od początku do końca szlifując technikę za techniką.

W naszym klubie znajdziesz szeroką gamę treningów personalnych, jeżeli chcesz nauczyć się sportów walki, możemy ćwiczyć techniki Brazylijskiego Jiu-jitsu, uderzenia oraz kopnięcia stosowane w MMA, Boksie oraz kickboxingu. Przy okazji poznasz również obalenia rodem z Judo oraz zapasów.

Chcesz spalić zbędne kilogramy lub zbudować sportową sylwetkę? Wtedy w trening wplatane są stacje siłowe, crossfit, ćwiczenia z własną masą ciała, z wolnym ciężarem, tabaty oraz inne ćwiczenia pozwalające osiągnąć wymarzony cel!

Przygotowujesz się do zawodów? Do walki MMA lub BJJ? Skupimy się na twoim przeciwniku oraz dopracujemy techniki do perfekcji! Poprawimy słabe punkty oraz skupimy się na przygotowaniu pod konkretną walkę!

Nie czekaj i już dziś zapisz się na zajęcia personalne sportów walk w naszym klubie KS Brasilian Jiu-jitsu Team Rydułtowy. Masz pytania? Zadzwoń pod nr 692233566

© 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone | Wdrożenie 13design