Sporty walki, a odchudzanie?

Wiele osób szuka diety cud, wydają krocie na specjalne specyfiki do odchudzania, katuje się tabletkami aby stracić kilka zbędnych kilogramów po czym mijają dwa miesiące i osoby te wracają do swojej starej wagi…. Tracąc nie tylko czas i pieniądze ale i zdrowie.

A może tak zrobić coś co pozwoli spalić zbędne kilogramy, zbudować ładną wysportowaną sylwetkę, a przy okazji nauczyć się technik samoobrony? Sporty walki a przede wszystkim Brazylijskie Jiu-jitsu to sport który angażuje dokładnie całe ciało do ruchu, od stóp pod głowę oraz palce. Intensywne rozgrzewki pozwalają spalić zbędne kilogramy i w przeciwieństwie do ćwiczeń na siłowni zbudować ładną wysportowaną ale proporcjonalną sylwetkę gdzie wyćwiczony będzie każdy element naszego ciała.

Treningi sportów walk składają się z kilku elementów, zaczynamy od intensywnej rozgrzewki pozwalającej rozgrzać wszystkie mięśnie i stawy a tym samym spalić trochę tkanki tłuszczowej, następnie dryle czyli powtarzanie technik w jak najszybszym tempie i określonym czasie. Następnie chwila na oddech poprzez technikę którą ćwiczymy i powtarzamy w parach. A na sam koniec zadaniówki lub sparingi które sprawiają że nasz organizm idzie do maksimum swojej wydolności, gdzie wytwarzają się endorfiny czyli hormon szczęścia oraz satysfakcja.

Po sparingach nie możemy zapomnieć o rozciąganiu mięśni aby zachować elastyczność ciała, oraz zwiększyć zakres ruchów, gibkości i zwinności.

Tak przygotowany trening pozwoli Ci spalić zbędne kilogramy, zbudować ładną sportową sylwetkę oraz cieszyć się elastycznością swojego ciała. Poczujesz się jak nowo narodzony/narodzona!

© 2023. Wszystkie prawa zastrzeżone | Wdrożenie 13design