UBEZPIECZENIA KOMUNIKACYJNE

Jeżeli posiadamy pojazd mechaniczny w postaci samochodu osobowego czy ciężarowego każdy z nas ma obowiązek posiada ubezpieczenia komunikacyjnego OC. Za jego brak lub przerwę w ciągłości UFG – Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny może nałożyć na nas nie małą karę w postaci Mandatu którego wysokość nie rzadko przekracza kilka tysięcy złotych. Kupując ubezpieczenie komunikacyjne często swoją uwagę skupiamy jedynie na cenie… Warto jednak prześledzić wszystkie możliwe opcje takiego ubezpieczenia ponieważ za kilka złotych więcej możemy zabezpieczyć się od różnych sytuacji. Na przykład możemy ubezpieczyć szyby samochodu które przecież często ulegają uszkodzeniu poprzez uszkodzenia spowodowane np kamyczkiem wypadającym z pod koła poprzedzającego samochodu. Czy ubezpieczenie OC w życiu prywatnym które możemy dokupić do polisy ubezpieczenia komunikacyjnego.

To jedynie niektóre z opcji. Warto tutaj dodać iż w ubezpieczeniach komunikacyjnych OC zabezpieczamy siebie i osobę poszkodowaną od zdarzenia z naszej winy. Jednak z tego ubezpieczenia pokryte będą jedynie szkody na pojeździe osoby poszkodowanej. A co z naszym samochodem? Tutaj warto dokładniej przyjrzeć się ubezpieczeniu AC ( autocasco ) które w większości przypadków zabezpiecza nasz samochód od wszelkiego rodzaju uszkodzeń czy to z naszej czy nie naszej winy. Przypadkowe zarysowanie samochodu o bramę wjazdową do posesji, zwierzyna która uszkodziła nam samochód wbiegając na drogę, pożar czy kradzież samochodu, akt wandalizmy itp. To jedynie niektóre ryzyka przed którymi możemy zabezpieczyć się poprzez wykupienie ubezpieczenia AC.

Kolejnym ubezpieczeniem komunikacyjnym jest Assistance który może pomóc nam podczas awarii czy kolizji na drodze. Usługa szybkiej naprawy na drodze, holowanie do warsztatu, samochód zastępczy na czas naprawy czy transport do domu to jedynie niektóre z możliwych opcji do wyboru. Tego typu ubezpieczenie pozwoli nam zaoszczędzić dużą sumę którą musielibyśmy wydać na auto lawetę.

W ubezpieczeniach komunikacyjnych często słyszymy o NNW czym ono jest? Jest tonic innego jak ubezpieczenie osób podróżujących w samochodzie w razie nieszczęśliwego wypadku. Objęte są nim zazwyczaj wszystkie osoby znajdujące się w pojeździe.

Ubezpieczenie komunikacyjne pozwala zabezpieczyć swój samochód przed wieloma ryzykami zniszczenia, kradzieży, czy aktu wandalizmu !

Szukając więc ubezpieczenia komunikacyjnego zadbaj o to aby ubezpieczyciel przeprowadził analizę potrzeb i dopasował wersję ubezpieczenia do twoich potrzeb zabezpieczając Ciebie jak i twój samochód przed ryzykiem utraty czy zniszczenia! To w końcu nie rzadko pojazd na który pracowałeś nieraz pół życia!

„UBEZPIECZENIE KOMUNIKACYJNE OC/AC/NNW ZABEZPIECZA TWÓJ SAMOCHÓD PRZED ZNISZCZEME, KRADZIEŻĄ CZY WANDALIZMEM”
Krystian Stein

© 2021. Wszystkie prawa zastrzeżone | Wdrożenie 13design